Vormista aasta tellimus - ainult 20€.

Uuring: arstid soovitavad nutiseadmeid liikumise ja tervise jälgimiseks

Istuv eluviis kujutab aina suuremat ohtu eurooplaste tervisele. Viimase uuringu järgi on nutitehnoloogia just see vahend, mis motiveerib inimesi liikuma. Hiljutisest Ipsose uuringust selgub, et 72% Euroopa tervishoiutöötajatest soovitab tervisenäitajate jälgimiseks nutiseadmeid ning 83% leiab, et need innustavad inimesi oma tervise eest paremini hoolt kandma.

Tervishoiuspetsialistide hinnangul on viis olulisemat tervisenäitajat, mida iga inimene võiks jälgida: vererõhk, veresuhkur, pulss, vere hapnikusisaldus ja EKG. Kui varasemalt tähendas nende jälgimine regulaarseid arstivisiite, siis nüüd on tänu nutikelladele neist mõningate andmete jälgimine lihtsam kui kunagi varem.

„Nutiseadmed aitavad tervisenäitajaid paremini mõista,” ütleb tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina. „Kui inimene näeb päevast statistikat, saab ta ka kohe aru, kas liigutakse piisavalt või tuleks midagi muuta. See aitab teha paremaid otsuseid ja luua uusi harjumusi,” leiab ta.

Uuringust selgus ka asjaolu, et 78% tervishoiutöötajatest usub, et kantavad seadmed soodustavad elustiili tervislikumaks muutmist, ning 70% rõhutab, et need aitavad kaasa regulaarse liikumisharjumuse tekkimisele.

Nutiseadmete positiivset mõju kinnitavad ka kasutajad. Huawei 2023. aasta andmete järgi ütles 67% nutikella kandjatest, et seadme analüüsid ja soovitused aitasid neil paremini oma tervist mõista. 90% kasutajatest alustas mõne uue tervisliku harjumusega ning 88% tundis, et nende füüsiline tervis on nutikella abil paranenud.

„Tihti piisab väikesest tõukest – näiteks sammuvõistlusest töökollektiivis või isiklikust väljakutsest äpis – et liikuma hakata. Just regulaarsus on südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamisel kõige olulisem,” lisab Mishina.

Tänu tehnoloogia arengule on nutiseadmed muutunud järjest täpsemaks ja võimekamaks. Uued kantavad seadmed suudavad jälgida rohkem kui 60 tervise- ja aktiivsusnäitajat, sealhulgas vereringeelund-, hingamiselund-, lihaskonna ja närvisüsteemi seisundit. Täpsust lisab täiustatud andurisüsteem, mis kombineerib randmelt ja sõrmeotsalt saadud info, võimaldades kasutajal saada terviseseisundist senisest põhjalikuma ülevaate.

„TruSense süsteem on loodud selleks, et inimene saaks usaldusväärse ja pideva tagasiside oma keha toimimise kohta – ilma et oleks vaja meditsiinilist sekkumist. Meie eesmärk on toetada ennetavat tervisekäitumist,” selgitab Mishina lisades, et lähiajal jõuavad Eestis müügile uue põlvkonna nutikellad Huawei Watch 5 ja Fit 4, mis kasutavad just neid täiustatud tervisejälgimissüsteeme.

Uuringu järgmine etapp – Euroopa elanikkonnaküsitlus – avaldatakse juunis ning toob esile, kuidas tehnoloogia aitab inimestel oma tervist igapäevaselt paremini juhtida ja liikumist taas igapäevaelu loomulikuks osaks muuta.

Sulle võivad meeldida ka need artiklid

Kuidas valida jooksujalatseid?

2009. aasta kevadel ilmus kõige esimene Jooksja ajakiri. Loe, kuidas soovitati valida 16 aastat tagasi jooksujalatseid. Kahtlemata ei jookse jalatsid ilma sportlaseta, kuid sportlane ilma korraliku jalavarjuta? Meenuvad Kenya mehed,…
Loe edasi

Nutikell aitab südame tervist hoida ja jälgida

Südamehaigused ohustavad aina enam inimesi üle maailma. Regulaarne vererõhu ja pulsi jälgimine aitab varakult tuvastada terviseprobleeme ning ennetada tõsisemaid haigusi. Uus Huawei Watch D2 nutikell mõõdab vererõhku ööpäevaringselt, et aidata…
Loe edasi

Huawei esitles uusi elegantseid nutikellasid

Barcelonas toimunud tooteesitlusel toodi esmakordselt avalikkuse ette uue põlvkonna nutikellad, millel on täiustatud tervise- ja treeningute monitoorimise süsteem. Lisaks tehnilistele uuendustele on erilist rõhku pandud kellade stiilsele disainile. Huawei uute…
Loe edasi