
Tänavune juubelihõnguline, Eesti vanim linnajooks, 65. Viljandi linnajooks oli kõike muud kui traditsiooniline, sellest hoolimata tõi see rajale jooksjate koorekihi. Esimesena ületas finišijoone Eesti tippmaratoonar Tiidrek Nurme, võiduajaks 32.00,6.
Kui traditsiooniliselt on linnajooks aset leidnud oktoobri teisel nädalavahetusel, siis sel korral lükkus see koroonaviiruse levikust tulenevate piirangute tõttu novembrisse. Ning et see sattus ühele päevale Vabaduse platsil peetava vabariikliku isadepäeva peoga, tuli nihutada traditsioonilist stardi- ja finišikohta. Kui tavaliselt on Viljandi linnajooksul osalejad startinud spordihoone eest ja finišeerunud Vabaduse platsil, siis tänavu oli start Viljandi lauluväljakul ja finiš kõrval oleval Tasuja puiesteel. Sellega omakorda kaasnes distantsi 100 meetri võrra pikemaks venimine. 10,5-kilomeetrise põhijooksu lõpetas 361 jooksjat.
“Esialgu tõesti ehmatas, et peame jooksu korraldama novembris ja samal ajal suure isadepäeva peoga,” tunnistas Viljandi linnajooksu peakorraldaja Ilmar Kütt. “Kokkuvõttes läks aga kõik hästi. Ilm oli suurepärane, arvestades, et mitu korda on Viljandi linnajooksu ka lumega peetud aga jooksulusti jagub sel sügisel küllaga.” Jah, ilmataat tõepoolest hoidis jooksjaid ning kostitas neid üsnagi sooja päikselise ilmaga. Favoriidina starti astunud Tiidrek Nurmel jäi rajarekord siiski löömata.
“Tiidrek Nurme läks raudselt uut rekordit jooksma, oli veel ka Pika tänava alguses rekordigraafikus. Aga kui ta Pikalt tänavalt – jooksjad nimetavad seda selle jooksu magustoiduks – üles jõudis, oli jalg juba nii paks, et tema enda vana rajarekord jäi napilt löömata. Muide, Pika tänava tõusu (250m) läbimisel selgitatakse ka „mäekuninga“ tiitel,“ rääkis Kütt.
Tiidrek Nurme järel teisena finišeerus keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 33.18,0 ning kolmanda koha sai parima Viljandimaa jooksjana ajaga 34.20,9 lõpetanud Keio Kits. Naistest oli kiireim eelmisel aastal joostud Viljandi linnajooksu rajarekordi omanik Leila Luik, ajaga 39.26.0.
Viiekilomeetrise rahvajooksu, jooks kus võitjat ei selgitata, tublim oli Sandor Järvsoo ajaga 19.30,3.
Peakorraldaja sõnul tuli korraldajatel tänavu peale stardi- ja finišipaiga muutmise rõhku panna koroonaviiruse vastastele meetmetele, muu hulgas tuli tagada käte desinfitseerimise ja maskide võimalus. Jooksjad ei saanud seekorda kasutada sauna ega duširuumi. Ent nagu Kütt nentis, pole halba ilma heata ning jooksu alguse ja lõpu viimine Viljandi lauluväljakule tundus päris hea mõte.
“Eks me istume nüüd korraldajatega maha ja mõtleme järele: lauluväljakul jooksu korraldamine pole üldse paha variant. Siis ei pea liiklust nii palju sulgema, niisamuti on startimine lauluväljaku “kulbis” hea ja tuulevaikne. Muidu keerutas tuul tänavu ikka päris hoolega.”