fbpx

Ajakiri Tennis sügis 2021

4.50  (sisaldab KM)

Trükist on ilmunud ajakirja Tennis sügisnumber, mille esikaanel särab värske USA lahtiste meistrivõistluste üllatusvõitja Emma Raducanu, Noore Briti tennisisti lugu on üheaegselt huvitav ja õpetlik. Vanemad püüdsid temast lapsest saadik arendada mitmekülgset inimest, mitte pühenduda hommikust õhtuni tennisele. Veel kaks kuud enne USA-s tšempioniks tulekut tegi Emma viimaseid eksamitöid keskkooli lõpetamiseks. Hoopis nii vormitakse meistreid!
Kui jätkata ajakirja tutvustust välismaise tennisega, siis nagu alati pärast suve, on artikleid sel teemal palju, sest peetud on ka võistlusi. Keskmes muidugi Novak Djokovici draama, et ta jäi ilma suure slämmi võitmisest. Loomulikult on kajastatud ka tema alistajate Alexander Zverevi ja Daniil Medvedevi võidud ning analüüs kolme tennisespetsialisti osavõtul omakorda jätkab teemat: kes uuest põlvkonnast võiks hakata järjekindlalt slämmiturniire võitma. Meistriklassi lugudes tutvustatakse aga mängijaid, kes tegid tänavu läbimurde – Barbora Krejcikova ja Aslan Karatsev.
Kodune tennis selgitas suvel meistreid. Ja loomulikult hoiab ajakiri Tennis kätt pulsil. Seekord on noorte meistrivõistlustest juttu isegi pikemalt, sest kõik värsked võitjad saavad oma mänge kommenteerida. Kuid muidugi ei puudu ajakirjast ka tulemused ja muud meistrivõistlustega seotud sündmused nagu näiteks Kuulsuste turniir.
Regionaaltennis on taas ajakirjas tähtsal kohal, sel teemal on koguni kaks põhjalikku lugu, mis kätkeb ka nende paikade tennise ajalugu. Esimene on Hiiumaa, kus tennis on ilmselt lähiajal veelgi arenemas tänu uue sisehalli ehitamisele. Kuid Tartu Akadeemiline Tenniseklubi, mis tähistas 90. juubelit, võtab kokku nii oma mineviku kui ka tänapäeva.
Ja lõpuks ei puudu ka lugu Eesti ühest suurimast meistrist – augustis tähistas 80. juubelit Toomas Leius. Tema kohta on palju teada, aga loodame, et sünnipäevalugu pakub ka midagi uut.
Head lugemist!

Kategooria:

Kirjeldus