Vormista aasta tellimus - ainult 20€.

Kregor Zirk: “Trennikaaslaste imetlusväärne tööeetika motiveerib mind väga!”

Sel aastal on Boost Yourselfil fookuses sportimine, selle teemaga seoses oleme ellu kutsunud selle aasta suurima kampaania „Mina valin liikumise“. Igal nädalal intervjueerime erilisi ja põnevaid spordialade eestvedajaid. Seekord vestlesime mitmekordse Eesti meistriga ujumises Kregor Zirkiga.

Distsipliin oli juba noorena paigas

Kregor Zirk mäletab, et oli juba 12-aastaselt enda ea kohta väga teadlik ja motiveeritud. Kui palusime tal öelda soovituse enda nooremale minale, ütles ujuja, et ta teeks sama asja edasi, aga soovitaks võtta aega sõprade jaoks ja nautida noore inimese elu rohkem. Zirk meenutab, et hakkas juba noorena kell 6.30 Aura veekeskuses vette hüppama, mis tähendas tema jaoks iga päev hommikuti enne kella 6.00 ärkamist. „Treenisin nagu segane tolle ea kohta ning basseiniväline elu kannatas nii kooli kui sõprade osas,“ tõdeb Zirk.

Treeningkoormus

Nädala jooksul teeb Kregor Zirk kokku kümme treeningut basseinis ning kolm jõusaalis ning lisab, et basseiniväliselt ongi tema teiseks põhitreeninguks just jõusaalis käimine, kus treenib kõiki lihasgruppe, kuid kõige enam keskendub ülakehale ja jalgade treenimisele. Muude spordialade harrastamiseks Zirkil väga palju aega ja energiat ei jää. „Rahulikematel perioodidel meeldib mulle rattaga sõita ja enda lõbuks käia Wakeparkis, kuid seda ma eraldi treeninguks ei pea,“ ütleb ujuja. Võistlusstarte tuleb Zirkil aastas kokku umbes 100 ringis. Vähem tähtsamaid võistlusi kasutab Zirk nagu osa treeningust, et proovida võistluspinge all erinevaid taktikaid ning ütleb, et alati ei pea võistlustel parimas vormis olema. „Need on head ka lihtsalt katsetamiseks ja treeninguks,“ tõdeb Zirk.

Konkurents on tugev

Konkurents maailmatasemel ujumises on väga tugev. „Kui vaadata, kui palju ujujaid on maailmas kokku ja kui vähesed neist lõpuks medali saavad, siis see tõenäosus on väga väike,“ sõnab Zirk ja lisab, et spordialal on häid tegutsejaid väga palju, konkurents liigub edasi ja läheb ikka ajapikku tugevamaks. Tänapäevased meetodid ja tehnoloogiad aitavad väga palju ujuja arengule kaasa. Ujumine on sajandike mäng, mistõttu võidetakse ja kaotatakse väga väikeste vahemikega. Kui ujutakse mingit distantsi juba pool sekundit kiiremini, on see suur saavutus ja mängib märkimisväärset rolli.

Trennikaaslased inspireerivad

Kregor Zirkil on õnnestunud läbi aegade treenida koos suurte tegijatega ujumises, kes teda tõeliselt inspireerivad ja motiveerivad. Üheks nendest on lõuna-aafriklane Chad le Clos, kelle imetlusväärne tööeetika motiveerib Zirki väga. Chad le Clos ujus Londoni olümpial 200 m liblikat kiiremini kui Michael Phelps, mis oli üks esimesi ja viimaseid kordi, kui Phelps oma alal kaotas. Zirk näeb iga päev, kuidas Le Clos treenib ja taastub ning on tänulik võimaluse eest temaga koos treenida.

Veel paremaks

Oma tulemuste parandamiseks kavatseb Zirk tublisti edasi treenida ja teab oma nõrku kohti, millele rohkem keskenduda. Samuti hakkas ujuja koostööd tegema toitumisnõustajaga ning ka tema jõusaalitreeningud muutusid struktuursemaks. Kregor Zirk loodab, et keskendudes nendele väikestele asjadele aitab see tal basseinis paremaid tulemusi saavutada. Tema sõnul on sportimise juures kõige tähtsam osa aga taastumine. „Treenida võib ju igaüks, aga et treeningud tulemuseks pöörata, tuleb taastuda,“ ütleb Zirk. Sportimise juures on tema sõnul veel oluline, et protsessi osataks nautida, siis on motivatsioon ja distsipliin kergem püsima.

Ujub seni, kuni tegevust naudib

Ajakirjanike lemmikküsimusele „Kui kaua kavatsed ujumisega jätkata?“ vastab Zirk alati, et senikaua jätkab, kuni ta protsessi naudib. Kõigepealt kavatseb ujuja oodata ära järgmise olümpia ning ütleb lootustandvalt, et ka 2028. aasta olümpial osalemine on väga reaalne. Siinkohal toob Zirk näite Michael Phelpsist, kes oli alles 34-aastane, kui ujumisega lõpetas. „Kõik on pidevas muutumises, võib olla muutun ka ise, seega on veel täpseid plaane tulevikuks raske teha,“ ütleb mitmekordne Eesti meister.

Kogu intervjuud Kregor Zirkiga saate järele kuulata Boost Yourselfi Facebooki lehelt. Boost Yourself on tervisliku elu saadik, meie teame, et täisväärtusliku elu kolm kuldset reeglit on: tasakaalukas toitumine, hoidev kogukond ja järjepidev liikumine. Aastal 2021 on fookuses liikumine! Kampaaniat #minavalinliikumise toetab Boost Yourselfi Training tervisetoodete spordisari. See on mõeldud kõigile, keda ühendab armastus spordi vastu – köielkõndijast profiratturini!

 Vaata kõiki täispikki videointervjuusid aasta läbi Boost Yourselfi kodulehelt.

Tekst: Boost Yourself

Sulle võivad meeldida ka need artiklid

Eestlased tõid Helsinki Swim Meetilt 25 medalit

20.–21. aprillini toimus Soomes rahvusvaheline ujumisvõistlus Helsinki Swim Meet. Eesti sportlased võitsid kokku 25 medalit, püstitati kokku kolm täiskasvanute rahvusrekordit, üks juunioride Eesti rekord ning täideti mitu juunioride Euroopa meistrivõistluste…
Loe edasi