Oktoobrist alustasid Tallinnas Veerenni 51 asuva meditsiinihoone II korrusel tööd ortopeedia, spordimeditsiini ja -traumatoloogia ning taastusravi ja füsiaatria tippasutused Eestis – AS Ortopeedia Arstid, Spordimeditsiini Sihtasutus ja Füsioteraapia Kliinik.
Kõigis kolmes tervishoiuasutuses töötavad maailmatasemel spetsialistid, kes on nüüd saanud enda kasutusse uued väärilised ruumid. Koondumise tulemusena tekib sünergia, mida võib nimetada ortopeedia, spordimeditsiini ja -traumatoloogia kompetentsikeskuseks.
Spordimeditsiini Sihtasutus pakub spordimeditsiinilisi uuringuid, ravi ja konsultatsioone harrastus-, noor- ja tippsportlastele ehk igaühele, kes liigub või plaanib hakata spordiga tegelema. Spordimeditsiini Sihtasutuse rajas 1998. aastal Eesti Olümpiakomitee, et tagada tippsportlastele kvaliteetne spordimeditsiini teenus. Olümpiasportlastega võrdset kvaliteeti pakutakse noorsportlastele ja harrastajatele. Spordimeditsiini Sihtasutuse tunnustatud ja pikaajalise kogemusega spordiarstid, kardioloogid, toitumisnõustajad ning füsioterapeudid aitavad ennetada vigastusi ja haigusi, ravida traumasid, määrata kehalist töövõimet, edendada tervist ning kiirendada taastumist.

Ortopeedia Arstid on Eesti üks suuremaid ja pikaajalisema kogemusega erahaiglaid, kel sel aastal täitub 15. tegevusaasta. Haiglas töötavad juhtivad ortopeedid, sealhulgas dr Mihkel Mardna, dr Madis Rahu, dr Tauno Kalvet, dr Armin Heiman, dr Meelis Sula jt. Ortopeedia Arstid osutab ortopeedilise ravi täisteenust alates ambulatoorsetest vastuvõttudest lõpetades puusa- ja põlveliigese endoproteesimisega. 2019. aastal teostati haiglas kokku ligi 10 000 ambulatoorset vastuvõttu ja 1400 operatsiooni. Lisaks ortopeedidele saab aega broneerida neurokirurgi, reumatoloogi, laste ortopeedi, füsioterapeudi ning valuraviarsti vastuvõtule.
Füsioteraapia Kliinik on oma üheksa tegutsemisaasta vältel keskendunud eelkõige spordiga seotud vigastuste riski vähendamisele, ravile ja taastumisele. Kliiniku tegevuse oluliseks osaks on olnud ka koolituste korraldamine sportlastele/treeneritele, kontoritöötajatele ja erialaspetsialistidele. Kümnekonna füsioterapeudi käe all on tänu terapeutilistele harjutustele, manuaalterapeutilistele võtetele, teipimistele ja teistele füsioterapeutilistele sekkumistele saanud abi tuhanded patsiendid. Uues tegevuskohas aitame leida lahenduse alaseljavaludele, probleemidele kaela- ja õlavöötmes, hüppe-, põlve- ja puusaliigestes.
Kommentaare jagavad Dr Mihkel Mardna, Katre Lust-Mardna ning jooksja Laura Maasik, kes tegi uues meditsiinikeskuses koormustesti.
Kõigest sellest saab lähemalt lugeda ajakiri Jooksja talvenumbrist. Jooksja on müügil poelettidel või loe diginumbrist ->.
Fotod: Mati Hiis
Pildil: EOK president Urmas Sõõrumaa ja Spordimeditsiini Sihtasutuse juht Mihkel Mardna