Vormista aastatellimus vaid 20€ eest

Jalgpalli meistrite liiga finaal Budapestis: PSG alistas Arsenali penaltiseeria järel 4:3

Paris Saint-Germain | Foto: RANCK FIFE / POOL / AFP / Scanpix

Jalgpalli UEFA Meistrite liiga finaalis tuli teist aastat järjest võitjaks Paris Saint-Germain, kes alistas Budapestis Arsenali pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias 4:3

Kohtumine algas Arsenali jaoks suurepäraselt: PSG kaotas keskväljal palli ning Kai Havertz viis Inglismaa klubi 6. minutil kiirrünnakust juhtima. PSG viigistas 65. minutil, kui Ousmane Dembélé realiseeris penalti, eelnevalt tegi Arsenali kaitsja Cristhian Mosquera karistusalas vea Hvitša Kvaratsheliale.

Rohkem väravaid ei sündinud ka lisaajal, kuigi Arsenali leer nõudis esimese lisaaja lõpus penaltilööki, kui karistusalas kukkus Noni Madueke.   Mänguliselt kontrollis kohtumist rohkem PSG: nad hoidsid palli 75% ajast ja tegid 21 pealelööki (neist neli raamidesse), Arsenalil oli seitse lööki ja vaid üks raamidesse.

Penaltiseerias sai PSG kapten Achraf Hakimi enda kasuks mõlemad loosimised – PSG lõi esimesena ning tegi seda oma fännide ees. Esimesena eksis Arsenali teine lööja Eberechi Eze, PSG-l jäi üks penalti löömata, kui David Raya tõrjus Nuno Mendesi löögi. Otsustavaks sai aga Arsenali viimane löök: Gabriel saatis palli üle värava.

PSG jaoks oli see teine Meistrite liiga triumf järjest. Arsenal on kaotanud mõlemad seni mängitud finaalid, 20 aastat tagasi jäädi alla Barcelonale.

Sulle võivad meeldida ka need artiklid

Renna Unt valiti Euroopa Sulgpalliliidu juhatusse

Eelmise nädala lõpus toimusid Taanis Horsensis Euroopa Sulgpalliliidu (Badminton Europe) ja Maailma Sulgpalliföderatsiooni aastakoosolekud. Euroopa Sulgpalliliidu juhatuse liikmeks valiti Renna Unt Eesti Sulgpalliliidust. Kaheteistkümneliikmelises juhatuses on Unt ainus Põhja- ja…
Loe edasi
Kõik õigused kaitstud © 2026 OÜ BEST PRESS

Liitu uudiskirjaga

Liitu spordisõprade listiga! Sportliku kingitusena saad vormistada ajakiri Jooksja aastatellimuse 17€ eest.