Vormista aasta tellimus - ainult 20€.

Gregor Rasva jõudis triatloni MK-etapil finaali ja saavutas 20. koha

Foto: Eesti Triatlon

5. ja 6. juulil toimus Ungaris, Tiszaujvarosis World Triathlon maailmakarika etapp, kus võistlustules oli tugev  konkurents – 54 naist ja 85 meest kogu maailmast. Tegu oli ühe konkurentsitihedaima maailmakarika etapiga tänavusel hooajal. Eesti triatleete esindasid Gregor Rasva ja Liis Kapten. Meestest pääses Rasva oma õnnestunud esitulusega finaali, kus ta lõpetas 20. kohal ajaga 00:53:33.

Finaalis näitas kindlat klassi kodupubliku ees ungarlane Csongor Lehmann, kes võttis etapivõidu ajaga 00:51:50. Teiseks tuli prantslane Igor Dupuis (00:52:11) ning kolmandaks finišeerus samuti Ungarit esindanud Márk Dévay (00:52:22). Rasva jagas oma muljeid võistluse järel: „Kindlasti jään oma esimese maailmakarika etapiga rahule. Selles võistluses peegeldus selgelt minu edasiminekut igal alal. Eriti hästi õnnestus poolfinaal, kus suutsin kõik kolm ala väga korralikult kokku panna ja kindlalt finaali pääseda. Finaal paraku ei läinud nii hästi — arvan, et ülekuumenemine ja vedelikupuudus, eriti rattaraja teisel poolel, said seekord määravaks. Siiski oli ka finaalis palju positiivset, millest õppida ja mille najal edasi liikuda. On näha, et suund on õige ja areng jätkub samm-sammult.“

Naiste konkurentsis eestlanna Liis Kapten finaali ei jõudnud, kuid tegi tugevas rahvusvahelises konkurentsis korraliku etteaste ning lõpetas ajaga 00:59:39, mis tagas talle 31. koha. Finaalis näitas muljetavaldavat vormi sakslanna Lisa Tertsch, kes võidutses ajaga 00:57:26. Teise koha sai belglanna Jolien Vermeylen (00:57:32) ning kolmandana finišeeris rootslanna Tilda Månsson(00:57:42). Kapten jagas võistlusmuljeid: „Esimene maailmakarikas seljataga. Ma arvan, et jään tulemusega täitsa rahule. Suutsin tugevas konkurentsis suurde punti saada ja rattas korralikult tööd teha. Tegin enda kohta ka palju parema jooksu kui selle hooaja eelnevatel võistlustel ja tunnen end iga võistlusega järjest tugevamalt. Selge, et pole veel päris sellel tasemel, kus aastaid vanemad konkurendid, aga küll selleni ka jõuan. Kindlasti hulgaliselt õppetunde, aga ka palju positiivset, mida endaga kaasa võtta. Praegu on põhifookuseks ikkagi Juunioride Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad juba kahe nädala pärast Melillas.“

Samaaegselt täiskasvanute maailmakarika etapiga toimus Tiszaujvarosis ka juunioride karikasarja võistlus, kus Eestit esindas Artur Abras. Noorteklassi distantsiks oli 500 m ujumist, 12 km rattasõitu ja 3,3 km jooksu. Abras lõpetas tugevas konkurentsis 53. kohal ajaga 00:36:03. Stardijoonele asus 90 noormeest, kellest finišisse jõudis 84. Võistluse võitis austraallane Jack Woodberry ajaga 00:36:16, edestades vaid kahe sekundiga kodupubliku lemmikuid, ungarlasi Zalán Trungel-Nagyt ja Zsombor Holbat, kes jagasid vastavalt teise ja kolmanda koha.

Sulle võivad meeldida ka need artiklid