
Ats Sõnajalg võistlushoos. Foto: erakogu
Ats Sõnajalg võitis Kuremaal orienteerumise Eesti meistrivõistluste sprindidistantsi, kaitstes sellega mullust võitu. Ta leidis 2,5 km pikkusel rajal 25 kontrollpunkti üles ajaga 14.43,5.
“Mul oli tiitlikaitsjana väike pinge peal. Füüsiliselt hea jooks, aga ei midagi erilist. Tehniliselt suutsin suuremaid vigu vältida. Konkurents oli tugevam kui eelmisel aastal ja rada viimaste aastate üks tehnilisemalt raskemaid. Meeste sprint on aus anaeroobne kangutamine+surumine algusest lõpuni. Hetkekski ei saa lõdvaks lasta. Mingit taktika ega passimise mängu pole nagu jooksuvõistlustel. Ülevaade konkurentide sooritusest puudub kuni finišisirgeni,” ütles Sõnajalg ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.
“Ükskord võid juhuslikult õnnestunult võita, aga kaks aastat järjest pole enam juhus. Kahjuks ei ole ma nii andekas kui osad, aga visa tööga on ka võimalik kuhugi jõuda. Seekord oli sooritus vaid keskpärane ja edu palju väiksem kui eelmisel aastal. Kuna minu tase on tõusnud, siis pääsesin kõrgesse mängu,” kommenteeris Sõnajalg. Meenutagem, et Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel võitis ta 3000 m takistusjooksus Kaur Kivistiku järel hõbemedali.
Sõnajalg pidas oma edu võtmeks head füüsilist vormi, kuna jookseb 3 kilomeetrit vähemalt 8.55-ga ja 5 km 15.25-ga. Lisaks pidas ta oma trumbiks tempovahetust ja aastaringset alaga tegelemist ning eri riikides kõrgetasemelistel võistlustel osalemist. Samas ka külma närvi ning tempo ja tehnika head koostööd. “Olen sel aastal võistelnud juba ligi kümnel kõrgetasemelisel sprindil, neist kaks korda Soomes, kolm korda Šotimaal, viis korda Belgias ja ühe korra Taanis. Koos Eesti sprintidega tuleb tänavu kokku juba 14 sprindivõistlust,” lausus Sõnajalg.
Tema järel võitis sprindis hõbemedali ka teine endine Jüri Tarmaku õpilane Sergei Rjabõskin, kes kaotas Sõnajalale 8,7 sekundiga. “Arendame teineteist ja lisaks plaanime eesolevaks sügis-talv-kevadeks kõrgetasemelisi sprinditrenne,” kiitis Sõnajalg konkurenti ja treeningukaaslast. Pronksile tõusis Jaagu Truusalu. Teda jäi hõbemedalist lahutama vaid 5 sajandikku (aeg 14.52,7).
Naistest võitis sprindidistantsil 2,2 km pikkusel ja 22 kontrollpunktiga rajal Eesti meistritiitli Evely Kaasiku tulemusega 14.24,6. Annika Rihma kaotas talle 17,4 ja Teele Telgma 35,7 sekundiga.
Eesti orienteerumise meistrivõistluste sprindi tulemused