Vormista aastatellimus vaid 20€ eest

Tartu Rulluisumaratoni võitsid Reinis Znotins ja Kristiine Kalev

Reinis Znotins finišis. Foto: Adam Illingworth

Reinis Znotins finišis. Foto: Adam Illingworth

Pühapäeval sõidetud 14. Tartu Rulluisumaratoni finišijoone ületas esimesena Reinis Znotins (LAT). Naistest pälvis üldvõidu esmakordselt Kristiine Kalev.

Sel korral jagati poodiumikohad kolmepealises liidritepundis finišiheitlusega, kust võitjana väljus nüüdseks kolmekordne Tartu Rulluisumaratoni võitja Reinis Znotins (lõpuaeg 01:08.01,9). Talle järgnesid Gabriele Galli (ITA) ja esimene eestlane üldarvestuses, Kaspar Kaljuvee.

„Kõige raskem oli raja keskosa, kus oli pikk tõus vastutuult. Sõita tuli väga taktikaliselt. Üleüldiselt oli väga raske sõit, kogu distantsi vältel oli vaja tempot hoida,“ rääkis Reinis Znotins pärast esikoha võitu.

Üle 20-liikmelises grupis oli ka kaks naist, kellest väledaimat sprindijalga näitas esmakordselt Tartu Rulluisumaratoni naiste arvestuses esikoha võtnud Kristiine Kalev (üldkokkuvõttes 20., lõpuaeg 01:15.32.9). Teise koha saavutas Agate Priedite (LAT) (23., +00.02) ja kolmanda Enel Kõrva (40., +04.18).

„Koos meestega on ikka raskem sõita kui naistega, kindlasti tegi sõidu keerulisemaks ka vastutuul. Läti konkurenti (2. koha saanud Agate Prieditet) tuli pidevalt jälgida. Meestega koos sõitmise pluss on muidugi see, et ei pidanud ise vedama,“ selgitas naiste üldvõitja Kristiine Kalev sõidu kulgu.

Kõik 14. Tartu Rulluisumaratoni tulemused leiad SIIT.

Kokku registreeris tänastele põhisõitudele 574 rulluisusõpra, neist 291 pikale ehk 42 km distantsile, 187 poolmaratoni distantsile ja 96 kõige lühemale, 10 km distantsile.

Pühapäeva hommik algas lastesõitudega, millest võttis esialgsetel andmetel osa 269 noort rulluisutajat. Seejuures osales TILLUsõitudel 145 ning MINImaratonil 124 last.

Järgmine võistlus Tartu Maratoni Kuubiku sarjas on 23. Tartu Rattamaraton, mis leiab aset 20. septembril.

Sulle võivad meeldida ka need artiklid

Raplas on algamas TASUTA ühistreeningud

Raplas on algamas TASUTA ühistreeningud, kuhu on oodatud kõik, kes tahavad liikuda, valmistuda jooksuhooajaks ja teha seda heas seltskonnas. Treeninguid juhendavad Risto Ütsmüts ja Donatas Narmont ning hooaja jooksul on…
Loe edasi
Kõik õigused kaitstud © 2025 OÜ BEST PRESS

Liitu uudiskirjaga

Liitu spordisõprade listiga! Sportliku kingitusena saad vormistada ajakiri Jooksja aastatellimuse 17€ eest.