Kirjeldus
Trükist on ilmunud ajakirja Tennis talvenumber, mis on küllaltki palju pühendatud aastalõputurniiridele nii Eestis kui maailmas, aga ka huvitavatele isikutele või analüüsivatele teemadele.
Ajakirja kaanepersoon on seekord üks maailma tuntumaid treenereid Patrick Mouratoglou, keda tänu oma akadeemia rajamisele Lõuna-Prantsusmaal võib ka nimetada üheks mõjukamaks tenniseelu korraldajaks. Madis Kareda tehtud intervjuus räägib Mouratoglou, kuidas ta koolipõlves oli häbelik ega julgenud inimestega suhelda. Kuid ta käis selle puuduse kõrvaldamiseks ka psühholoogi juures ning hakkas rääkimise asemel inimesi jälgima. Hiljem, kui temast sai juba treener, muutus kunagine nõrkud tema tugevuseks – ta tundis inimesi nii hästi, et see oligi tema edukuse allikas. Loomulikult räägib Mouratoglou ka sellest, kuidas ta talente otsib ja milliseid muutusi maailma tennises sooviks näha.
Teine pikem lugu on seekord WTA finaalturniirist. Esimest korda ajaloos oli see meie oma turniir, sest kaasa mängis Anett Kontaveit. Loo sissejuhatuses tuleb ka pikemalt juttu, kuidas Anett sinna üldse pääses ja millised muutused tema mängus ja võistlemisse suhtumises on toimunud. Siia lisame kohe, et ajakirjast ei puudu ka väike ülevaade teistest novembri-detsembri tippturniiridest nagu ATP finaalturniir, Davis Cup ja Billie Jean King Cup. Meistriklassi rubriigi kangelaste Paula Badosa ja Cameron Norrie tänavune teekond on olnud täiesti sarnane – mõlemad võitsid Indian Wellsi tippturniiri, tõusid edetabelis mitukümmend kohta ja jõudsid aasta finaalturniirile (Norrie küll varumehena) ning sarnane on seegi, et täiskasvanute karjääri algul elasid mõlemad üle mõõna, millest Badosal tekkis isegi pikaajaline depressioon. Norrie aga lahendas madalseisu minekuga USA ülikooli, kus temast sai ülikoolitennise esireket.
Rahvusvahelisi teemasid on seekord ajakirjas tavapärasest rohkem, sest ka analüüs on seotud profimängijate treenerite huvitava, kuid raske elukutsega. Loo aluseks on Dmitri Tursunovi edukas tegevus Kontaveidi treenerina, aga meie oma spetsialistid räägivad siiski palju ka selle elukutsega seonduvast üldisemalt. Peale selle saame, teada, kui palju maailma parimad meesmängijad tänavu taha teenisid ja kes naismängijatest on parimat servijad.
Aga Eesti tennis on ka ajakirjas esindatud rikkalikult. Treeneri lugu on viimaste aastate ühest edukaimast juhendajast Martin Karisest, kellest nüüd on saanud ka Eesti presidendi poeg. Oma loos ta enda tennisest midagi ei räägi, kuid arutelu Eesti tennise võimaluste kasutamise ja tuleviku üle ning põgusay kokkuvõtet sellest, kuidas otsustati isa kandideerimine presidendiks, peaks olema huvitav lugeda. Ütleme siin kohe, et noortennisisti lugu on seekord presidendi pojapojast Kristofer Karisest, kes on Martin Karise vennapoeg. Väga lõbus on lugeda Kristoferi arutelu sellest, kuidas ta peaks oma väljakul karjumist vähendama. Tüdrukute poole pealt on noortennisisti rubriigis seekord Anna Maria Tottrup, kuid väga palju on ajakirjas juttu ka Eesti veel nooremast tulevikulootusest Kiira Paškovist, kes käis Rafael Nadali akadeemia tennisefestivalil, sai Jura kohvikampaania preemia ning oli edukas ka Alexela Mastersil, millest on ajakirjas pikemalt juttu. Regionaaltennise rubriigis on juttu Võru tennisest. See linn ei ole kunagi olnud tennisekants, aga ala populaarsus Võrus on tõusuteel ja on hakatud professionaalselt treenima ka lapsi. Oodatakse ainult sisehalli valmimist – enne seda ei saa Võru treeneri Urmas Tali väitel loota meisterlikkuse kiiret kasvu.
Viimasena tahaks tähelepanu pöörata hoopis reklaamile. Kindlasti on neid, kes ajakirjas sisuturunduskülje kiiresti edasi keeravad, kuid seekord reklaamib Maria Lota Kaul Denim Dreami pakutavaid riideid. Tundub, et temas on kaduma läinud modelli talent, aga kuna viimased tulemused Brasiilias olid väga head, siis küllap on Kaul valinud tennise näol ikkagi õige ala.