fbpx

Ajakiri Tennis suvi 2023

5.50  (sisaldab KM)

Kirjeldus

Ajakiri Tennis ilmub järjepidevalt aastast 2007, seega juba 16 aastat. Ajakiri ilmub  4 korda aastas. Tennisel on nüüd sulgpalli- ja golfilisad, mis toovad lugejateni nende alade tegemisi.

Trükist on ilmunud ajakirja Tennis suvenumber ja seda just ajal, mil tennisemängimiseks on parim, aga samas põllumeeste jaoks mitte kõige sobivam ilm.
Uue ajakirja kaanestaarid on abielupaar Heidi Jõks, Eesti Loodusmuuseumi juht, ja Allar Jõks, advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat. Nende tee tennise juurde oli erinev ja näiteks Allar on lapsest saadik olnud sportlik ja seni püsivad mõned Kullamaa keskkooli jooksurekordid tema nimel. Kuid pärast seda, mil Heidi ja Allar tutvusid, on tennis üks nende olulisim ühine harrastus.
Suvenumbris vaadatakse pisut nii tennisistide kui ka golfarite rahakotti. Tennises selle pilguga, et kuidas hakata turniiridel punkte saama, et üldse raha juurde jõuda, golfis aga selle pilguga, kui palju ässad aasta jooksul teenivad.
Huvitava leiuni jõudis spordiajaloolane Jaak Valdre, kes avastas, et Gruusiast pärit, kuid lätlannaga abielus olev ja Riias elav nõukogudeaegne tennisemeister Nugzar Mdzinarišvili on vanaisa kaudu Eesti päritolu. Tema värvikat elulugu on põnev lugeda. Samal ajal räägib Eesti seeniortennisist Margus Metsanurm sellest, kuidas meie harrastajad võiksid ka rohkem seenioride tennist edendada.
Loomulikult ei puudu ajakirjas ülevaade ka Eesti noortennisistidest, kellest võivad saada tulevikutegijad, ja ka kahest meistriklassi mängijast, kellest on juba saanud tegijad. Üks neist on tšehhi päritolu USA mängija Sebastian Korda, kelle peres juba on tennise slämmivõitja (isa) ja golfi olümpiavõitja (õde).
Võistlusülevaateid on kevadel ka palju, sest terve maikuu mängiti Käärikul, Viljandis ja Tallinnas rahvusvahelisi noorteturniire, aga juuni algul peeti Pariisis Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused, kus serblane Novak Djokovic püstitas 23. slämmiturniiri võiduga rekordi.
Golfist oleme juba rääkinud, aga peale rahaloo on ka muud huvitavat lugemist ja samuti on ajakirjas sulgpalliküljed, kus tutvustatakse TÜ ASK klubi, kirjutatakse juunioride meistrivõistlustest ja antakse tehnilist nõu noortele sulgpalluritele.
Head lugemist!