fbpx

Ajakiri Tennis sügis 2023

5.50  (sisaldab KM)

Kirjeldus

Ajakiri Tennis ilmub järjepidevalt aastast 2007, seega juba 16 aastat. Ajakiri ilmub  4 korda aastas. Tennisel on nüüd sulgpalli- ja golfilisad, mis toovad lugejateni nende alade tegemisi.

Trükist on ilmunud ajakirja Tennis sügisnumber, mille maht on seekord 148 lehekülge – lugemist jätkub igale maitsele.
Tennise kaanestaar on seekord mees, kes tõenäoliselt on ala üks valitsejaid veel kümne ja rohkemagi aasta vältel. Carlos Alcaraz pani endast rääkima juba  varem, aga tõeliselt kinnitas ta tipus kanda Wimbledoni turniiri võitmisega. Loost saate teada, kuidas kujunes Alcarazist tsempion, mida arvavad temast treener Carlos Ferrero, endine tipp Mats Wilander ja Eesti tennise asjatundjad. Loomult tagasihoidlik ja lihtne noormees on eesmärkide seadmisel maksimalist.
Wimbledoni turniirist ja teisest suvisest slämmiturniirist US Openist on juttu ka eraldi lugudes, kõige rohkem fenomenaalsest Novak Djokovicist, aga ka meie oma noormehest Oliver Ojakäärust, kes USA lahtiste noorte turniiril suvel põetud haiguse kiuste paarismängu võitis.
Kui maailma tennisega lõpetada, siis Meistriklassi rubriigis tutvustatakse seekord Wimbledoni võitjat Marketa Vondroušovat ja “trikimees” Aleksandr Bublikut, kelle suhtumine mängu on pehmelt öeldes omapärane ning tema teod ja väljaütlemised lisavad maailma tennisesse vürtsi, aga võivad ka paljusid pahandada.
Kolm pikka intervjuud on seekord Eesti tenniseinimestega. Huvitav on võrrelda Margus Uba ja tema pere ning treener Alo Ojassalu lugu. Üks neist on suur optimist, aga teine kriitilisem, kuid armastus tennise vastu ühendab mõlemat. Seeniortennisistina saab sõna aga Helina Lill, kes kiirelt tõusis Eesti paremikku, aga pärast pausi teeb suuri tegusid seenioride tippvõistlustel.
Sügisnumbrile traditsiooniliselt on palju juttu suvel toimunud võistlustest. Eestis selgitasid meistreid nii täiskasvanud kui ka noored. Seekord on noorte meistrivõistluste ülevaates ka intervjuud võitjatega. Samuti saate teada, kuidas läks eestlannadel Pärnus peetud ITF-i turniiril Kapitel Open.
Tulevikutegija rubriigis astuvad üles Miia Mihailov ja Bert Martin – tublid noormängijad said sel aastal oma esimesed suuremad võidud. Ja lõpuks: Analüüsi rubriigis saavad sõna tõelised tipptegijad, kuid seda mitte tennise vallas – spordiarstid Mihkel Mardna ja Madis Rahu. Nad lahkavad tennisevigastuste probleemi ja puudutavad põgusalt ka Anett Kontaveidi loobumist seljavigastuse tõttu.
Sulgpalli ja golfi erirubriigid toovad ajakirja vaheldusrikkust. Mainimist väärivad eelkõige Eesti golfimeistrite meenutused – tänavu selgitati meistreid 30. korda ja juubelivõistluse puhul on loodud ka natuke mineviku hõngu aegadest, mil Eesti golf tugines ainult tublidele harrastajatele ja Rootsi väliseestlastele.
Head lugemist!