fbpx

Ajakiri Jooksja 1/2023

4.90  (sisaldab KM)

Aasta esimese numbri Jooksja kaanestaarideks on kaksikõed Kaasikud!

Jooksja on sportliku, tahtejõulise ja elus eesmärke seadva ja nende poole pürgiva inimese ajakiri. Jooksja kajastab lisaks  jooksmisele kõiki vastupidavusalasid, millega Eestis tegeleda saab, nende hulgas on jooksmine, ujumine, kergejõustik, rulluisutamine, orienteerumine, seiklussport, suusatamine, triatlon, kepikõnd, jalgrattasport jne.

Jooksja kaasautorite ring on väga lai ning hõlmab nii professionaalseid ajakirjanikke kui ka oma ala entusiaste, kes ei pea paljuks oma treening- ja võistluskogemusi huvilistele jagada.

Ajakiri ilmub 6 korda aastas.

Allpool saab lugeda värske ajakirja põhjalikumat ülevaadet.

Kategooria:

Kirjeldus

Talvine ajakiri pakub jätkuvalt lugemist mitmekülgsetel teemadel. Kaaneloos räägivad kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku, kuidas nad suusatamise juurde jõudsid, kas ja kuidas nad omavahel konkureerivad, mis on neil tulevikus plaanis ja palju muud. Sõna saavad ka isa Reimo Kaasiku ja treener Jaanus Teppan.

Jooksmise rubriigis on persoonideks Ungari ultrajooksja Fodor Szilard ja noor veretanjooksja Marit Hiiemaa. Toomas Tarm teeb ülevaate Eesti maratonijooksu trendidest viimase 15 aasta jooksul ja kolmikõed Luiged jagavad 13 soovitust, kuidas oma treeninguid efektiivsemaks muuta. Samuti saab lugeda, kuidas sai 10 aastat tagasi alguse Sparta jooksugrupp. Harry Lembergi treeninglugu annab soovitusi algaja maratoonari treeningplaaniks.

Talispordi teemadel teeme ülevaate kahevõistluse MK-etapist Otepääl, suusahüppajate nelja hüppemäe turneest Saksamaal ja Austrias ning piilume Tallinna uisuväljakute telgitagustesse.

Triatlonilehekülgedel on tore lugu perekond Tabast, kes kõik selle alaga tegelevad. Lisaks teeme selgeks, mis on sisetriatlon.

Veespordi rubriigis kirjutab ujumistreener Liilian Jaaniste, kuidas kõik inimesed on võimelised ujuma õppima. Samuti räägime Alfa sisesõudevõistlustest ja sõudeergomeetri kasuteguritest pikamaajooksjale. Talveajakirjale kohaselt teeme ülevaate ka jääpurjetamisest ja Lennusulpsu taliujumisest.

Seikluse ja matkamise rubriigis on persooniks kahel korral Eesti aasta matkajaks valitud Marie Saame, kes räägib põnevalt oma 8000 m tippude kogemustest. Lisaks tutvustab Seiklushunt linnaorienteerumist.

Tervise teemad tutvustavad sauna-aasta tegemisi, murravad toitumismüüte, pakuvad vürtsikaid retsepte ja räägivad hammaste tervisest.

Inspireerija rubriik toob lugejateni mäesuusataja Sten Mark Virro persooni ja Pulleritsu kolumn räägib tapvatest võistlusest.

Ootame tellima ja lugema!